استاندار لرستان:
خانواده شهدا افتخار ملت هستند / تبدیل وضعیت هزار نفر از فرزندان ایثارگران در لرستان

استاندار لرستان با بیان اینکه خانواده شهدا افتخار ملت هستند افزود: وظیفه داریم در مورد این نقاط طلایی کشورمان فعالیت‌هایی خارج از مسئولیت‌های اداری همراه با ابتکار عمل انجام دهیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان فرهاد زیویار شامگاه شنبه در دومین جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان لرستان در سال جاری با اشاره به اینکه در حوزه ایثار و شهادت همه به نوعی متعهد و معتقد هستیم، عنوان کرد: هر نسلی وظایف، تکالیف و حقوقی بر عهده دارد که باید آنها را ادا کند.

استاندار لرستان با بیان اینکه شهدا ولی نعمت ما هستند و مسئولیت سنگینی بر دوش همه ما است، افزود: باید نسبت به شهدا ادای دین کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز یکی از وظایف ما یادآوری مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های شهدا و رزمندگان است افزود: عزت و اقتدار انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثمره خون پاک شهیدان انقلاب و هشت‌سال دفاع مقدس است.

وی افزود: خانواده شهدا افتخار ملت هستند و بر همین اساس ادای احترام به خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان ادای دین به مقام والای شهداست و وظیفه داریم در مورد این نقاط طلایی کشورمان فعالیت‌هایی خارج از مسئولیت‌های اداری همراه با ابتکار عمل انجام دهیم.


برگزاری جشنواره موسیقی نوای مهر در خرم‌آباد

استاندار لرستان به برگزاری جشنواره بین‌المللی موسیقی نوای مهر در اول مهرماه در استان اشاره کرد و افزود: موسیقی یک ابزار است که با استفاده از اشعار خوب و استفاده از ابتکار عمل می‌توان به فرهنگ غنی اسلامی عمق داد.


زیویار با اشاره به تأثیر گذاری «سرود سلام فرمانده» گفت: این سرود به گونه‌ای است که در بسیاری از کشورهای اسلامی و حتی کشوری مانند ونزوئلا این سرود خوانده می‌شود، بنابراین با استفاده از طرح و ایده می‌توان برای عمق دادن به تاریخ ایثار و شهادت استفاده کرد.

تبدیل وضعیت هزار نفر از فرزندان ایثارگر در لرستان

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تبدیل وضعیت هزار نفر از فرزندان ایثارگر استان اشاره کرد و افزود: این تعداد با برنامه‌ریزی‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به آمار قبلی تبدیل وضعیت استان اضافه شده است.


تاکید بر اهتمام دستگاه‌های اجرایی در هزینه‌کرد یک درصد بند «و» «تبصره ۹» بودجه

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی استان اهتمام لازم را برای هزینه‌کرد یک درصد بند «و» «تبصره ۹» بودجه در حوزه ایثار و شهادت در نظر داشته باشند افزود: با توجه به اینکه در آستانه ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی هستیم دستگاه‌های اجرایی استان سلسله برنامه‌هایی برای گرامی‌داشت این روز در نظر داشته باشند.


این جلسه به ریاست استاندار لرستان و با حضور فرمانده سپاه استان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، معاونین امور عمرانی و توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، مشاور استاندار در امور ایثارگران ،مدیرکل امور زنان و خانواده، مدیرکل هسته گزینش،مدیرکل بنیاد شهید استان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.
b_300_0_16777215_00_images_Untitled7.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید